Viimaste aastakümnete jooksul oleme Eestis kaotanud 95 protsenti oma niitudest, seega on niidutaimedel elukohtadega kitsas käes. Paljud niidutaimed sobivad aga väga hästi kasvama ka koduaedadesse ja seetõttu on niidutaimede ning nendega seotud putukate edasine käekäik paljuski meie enda kätes.
"Iga ruutmeeter võib väga paljudele olenditele koduks sobida, kui ainult loobuda mõnes aianurgas üheülbalisest ja liigivaesest murust ning lasta kasvõi paaril ruutmeetril natuke metsikumalt vohada. Kord aastas võiks siiski neidki aianurki niita ja siin ongi vikat asendamatuks abimeheks. Vikatiga niitmisel saavad tugevaks ka lihased ja rohus toimetavad konnad, rohutirtsud ning teised mutukad jõuavad parasjagu vikatitera eest minema kõndida," ütles ELF-i vikatiga niitmise treeningute eestvedaja Mari Kaisel.
Niitmispäevale võib tulla oma vikatiga või kasutada kohapeal olevaid. Vikatiga niitmise õppepäev kestab kolm tundi ning nii treening kui ka sissepääs botaanikaaeda on kõigile registreerunutele tasuta. Registreerida saab aadressil https://bit.ly/Vikatiganiitmine