KUTSE tuleviku maaelu õppepäevadele

Õppepäevad toimuvad kahes osas augustist oktoobrini:
Esimeses osas augustis külastame kahte maaettevõtjat - Ahisilla taluaeda, kus toimetavad Timo Varblas ja Kelli Talving, ja Mäemõisa peretalu, kus tegutsevad permakultuuri disainer Marian Nummert ja tema viljakasvatajast vend Sander Hiire koos vanematega. Tartu Ülikooli taastamisökoloogia professori Aveliina Helmiga ja Maaülikooli rakendusentomoloogia professori Eve Veromanniga ning permakultuuri disainer Marian Nummertiga arutame, kuidas mitmekesine loodus ja muld saavad toetada maaettevõtlust ning vastupidi - kuidas saame oma ettevõtmistega toetada elurikkust ja kliimat. Räägime ka maamajanduse väljakutsetest muutuvas kliimas.
Teises osas septembris-oktoobris keskendume sellele, et Su keskkonnasõbralik maaettevõtluse idee saaks tuule tiibadesse. Valdkonna ekspertide abiga pühendume ühe kuu jooksul kolmes töötoas teemadele, mis aitavad Sul selgust saada, millise ärimudeli järgi oma ettevõtmisega edasi minna, kuidas ja kellele turundada ja kommunikeerida ning kuidas kujuneb Su toote või teenuse hind. Vajadusel toetab Sind Su idee jätkuval arendamisel töötubade järel kokkulepitud aja jooksul mentor.
Õppepäevade põnevat kava uuri SIIT.
Õppepäevad on tasulised ja maksavad 20 eurot osaleja kohta. Kohti jagub kuni 15 inimesele. Registreerumine on avatud kuni 01.08.2025 k.a või kohtade jätkumiseni.
Lisainfo: Katre Liiv, katre.liiv@elfond.ee, 507 6519 või Piret Väinsalu, piret@elfond.ee, 58120287
Õppepäevi korraldab Eestimaa Looduse Fond ning toetab Euroopa Liit ja Eesti rahvusvahelise arengukoostöökeskus ESTDEV Mondo projektist NOPLANETB. Sisu eest vastutab Eestimaa Looduse Fond ning seda ei saa ühelgi juhul käsitleda Euroopa Liidu või ESTDEV seisukohana.