Kõik uudised
Rohkem infot:
Mariliis Haljasorg
ELFi kommunikatsiooniekspert
mariliis@elfond.ee
Tel. 56231633
ELF kutsub kasutama kaugõppeks sobilikke loodusteemalisi lahendusi
Eestimaa Looduse Fond kutsub kõiki õpetajaid, õpilasi, lapsevanemaid ja teisi huvilisi tutvuma erinevate kaugõppeks sobilike digilahendustega. Koondasime kokku erinevad veebisilma vahendusel kasutatavad materjalid soode, metsade, kliima, põllumajanduse, konnade ja teiste teemade kohta.
Algkoolile
- Sitasitikas Sassi seiklused - õpetlikud raamatud loodussõbralikust põllumajandusest ja veekogude puhtana hoidmisest.
Heli, liikuva pildi ning lapsi kaasavate ülesannetega DIGIRAAMATUD leiad SIIT!
Samuti saab raamatuid lugeda lihtsalt PDF failina:
Raamatu I osa PDF
Raamatu II osa PDF - Veebileht loodushelide tundmaõppimiseks - kuulda saab linnulaulu, ritsikate siristamist, konnade krooksumist ja paljusid muid helisid. Lehe leiad SIIT!
-
Nurmenukkude vaatlemine ja kaardistamine rakenduse abiga.
Leia ise või koos perega koht, kus nurmenukud kasvavad, piilu vähemalt saja taime õie sisse ja määra nende õietüüp. Selline kaardistus annab ökoloogidele infot elurikkuse ja maastike muutuse kohta. Uuri lähemalt nurmenukkude kohta ja kasuta veebirakendust SIIN!
- Kevad on konna rände aeg. Värviraamatu, nuputamislehed, rakenduse ja erinevad videod konnade tundmaõppimiseks leiad SIIT!
Põhikoolile
- SIIT! Üheksast õppefilmist koosnev seeria „Ah soo!”, mis tutvustab mängulises võtmes soo eri tahke. Koos soosõber Siimuga asutakse läbi kaamerasilma mitmesse Eesti sohu, uuritakse turvast nii geoloogi, bioloogi kui arheoloogi pilguga, selgitatakse, miks on soos olev vesi tume, milliseid taimi võib soos kohata, kust tulevad soohirmud ning miks on tarvis soid hoida ja taastada. Filmid leiad
-
Kliimaklipid, mis annavad ülevaate fossiilkütuste tekkest ning kasutamise ajaloost,
süsiniku ringest ja -jalajäljest. Samuti selgitatakse, kuidas mõjutavad
kliimamuutused looduslikku mitmekesisust, merevee taset, maakera keskmist
temperatuuri ja ilmastikuolusid. Lühifilmidest leiab nutikaid nippe, kuidas
aidata käitumisharjumuste muutmise abil kaasa kliimamuutuste protsessi
pidurdamisele ning mil viisil kohaneda uute oludega. Eestikeelsed klipid leiad SIIT, venekeelsed SIIT!
-
Veebileht loodushelide tundmaõppimiseks - kuulda saab linnulaulu, ritsikate siristamist, konnade krooksumist ja paljusid muid helisid. Lehe leiad SIIT!
-
Värviraamatu, nuputamislehed, rakenduse ja erinevad videod konnade tundmaõppimiseks leiad SIIT!
- SIIT!
- ELFi nahkhiirte kaitse projekti raames valminud infomapp Eesti nahkhiirtest. Infomappi on koondatud oluline info nahkhiirte eluringist ja elupaikadest ning rõhku pööratud sellele, mida inimene ise teha saab, et nende inimkaaslejate tiib hästi käiks. Infomaterjalid leiab SIIT nii ekraanilt vaatamiseks kui ka välja trükkimiseks.
Gümnaasiumile
- Üheksast õppefilmist koosnev seeria „Ah soo!”, mis tutvustab mängulises võtmes soo eri tahke. Koos soosõber Siimuga asutakse läbi kaamerasilma mitmesse Eesti sohu, uuritakse turvast nii geoloogi, bioloogi kui arheoloogi pilguga, selgitatakse, miks on soos olev vesi tume, milliseid taimi võib soos kohata, kust tulevad soohirmud ning miks on tarvis soid hoida ja taastada. Loomulikult räägitakse ka sellest, mis üldse on soo ning millised on erinevad sootüübid. Filmid leiad SIIT!
Veel õppematerjale soode kohta leiad siit! - Kliimaklipid, mis annavad ülevaate fossiilkütuste tekkest ning kasutamise ajaloost, süsiniku ringest ja -jalajäljest. Samuti selgitatakse, kuidas mõjutavad kliimamuutused looduslikku mitmekesisust, merevee taset, maakera keskmist temperatuuri ja ilmastikuolusid. Lühifilmidest leiab nutikaid nippe, kuidas aidata käitumisharjumuste muutmise abil kaasa kliimamuutuste protsessi pidurdamisele ning mil viisil kohaneda uute oludega.Kliimamuutuse ja selle leevendamise kohta leiab mitmesugust infot ka veebilehelt www.kliimamuutused.ee
Eestikeelsed klipid leiad SIIT, venekeelsed SIIT! - Metsa väärtusi ja püsimetsandust tutvustavad värsked videoklipid ja raamatu leiab SIIT!
Ühtlasi saab metsa lähemalt tundma Puuko ja audiogiidi abil Pokumaa näidismetsas. -
Veebileht loodushelide tundmaõppimiseks - kuulda saab linnulaulu, ritsikate siristamist, konnade krooksumist ja paljusid muid helisid. Lehe leiad SIIT!
Lisaks leiab veel erinevaid videoloenguid ja teisi loodusteemalisi klippe ja väljaandeid
Eestimaa Looduse Fondi YouTube´i lehelt ning ELFi kodulehelt!
Kõik ülaltoodud materjalid on valminud Eestimaa Looduse Fondi eestvedamisel või kaasabil - kasutage rõõmsalt!
Rohkem infot:
Mariliis Haljasorg
ELFi kommunikatsiooniekspert
mariliis@elfond.ee
Tel. 56231633